Informace ZO pro členy

Na této stránce najdete všechny novinky z činnosti ZO a výboru

Kancelář ZO OS KOVO

Dnes 6.11. 2018 nám byla dána do užívání kancelář v prostoru závodu Trmice. Kancelář máme v místnosti 104.a. Místnost se nachází na přízemí vedle školící místnosti 104.b

Časy, kdy jsou členové výboru k dispozici, pro členy odborové organizace a zájemce o vstup do odborů, budou průběžně vyvěšeny na dveřích naší kanceláře.  Aktuální změny budou vždy dávány na naší nástěnku.

Kolektivní smlouva uzavřena a podepsána

Dne 29.8. 2019 předseda ZO  Vlastimil Zrůbecký podepsal s vedením kolektivní smlouvu.

Kolektivní smlouva nabyla platnost od 1.9.2019 a její znění si můžete stáhnout zde, nebo přečíst, na serveru firmy - G.
Samozřejmě je i k nahlédnutí v naší kanceláři.

Jednání s vedením

Jsme rádi, že při našem neustálém tlaku na vedení závodu a současně i díky jejich vstřícnosti se v průběhu roku udály změny v mzdové politice.

Můžeme říci, že i navzdory některým rozporům mezi námi a vedením, dokážeme najít společnou řeč v oblastech, které jsou důležité pro život nás všech.

Jak již všichni víte, od 1.9. 2021 se zvedají příplatky za odpolední a noční. Od 1.10.2021 se ruší docházkový bonus, který u mnohých budil velké rozpaky, a celá suma se přesouvá do základní mzdy, což povede k zvýšení sumy za přesčasy, odpolední a noční směny.

Potěšilo nás, že vedení konečně přistoupilo na náš návrh o "13.-té mzdě", i když zatím jen formou vánočního bonusu.

Kolektivní smlouva

Protože od dojednání a podpisu Kolektivní smlouvy uběhly již dva roky, výbor ZO se rozhodl otevřít jednání s vedením závodu o aktualizaci této smlouvy.

Na základě minulých a současných hospodářských výsledků, budeme jednat o dalším navýšení mzdy od 1.4.2022 a samozřejmě, budeme požadovat zakotvení "vánočního bonusu" do kolektivní smlouvy s tím, že bonus se bude odvíjet od hospodářských výsledků firmy a minimální výše se bude pohybovat ve výši 80% průměrné mzdy operátora.

ZO SBD Trmice